Spread the love
Türkiye Jokey Kulübü aylık Yarış Planlamasını Açıkladı. Tjk’nın yaptığı çıklamaya göre, Adana yarışları 2 aylık bir aranın ardından 3 Eylül Pazartesi günü başlarken, Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan Diyarbakır Hipodromu’nda, 2018 yarış sezonunun startı 4 Eylül Salı günü verilecek.

Adana’da 41 yarış günü bulunuyor.

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yıl sonuna kadar, 20’si Yaz Sezonu, 21’i ise Kış Sezonu olmak üzere toplam 41 yarış günü yer alıyor.  1 Temmuz günü yaz arası verilen Adana’da 3 Eylül Pazartesi günü başlayacak yarışlar, Eylül ve Ekim aylarında Pazartesi ve Pazar, 4 ve 11 Kasım’da Pazar, 5 Kasım’da Pazartesi, 13 Kasım sonrası ve Aralık ayında Salı – Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada 3 gün yapılacaktır. 13 Kasım’da başlayacak Kış Sezonu 30 Aralık Pazar günü sona erecek.

Diyarbakır sezonu açılıyor 

21 yarış gününün yapılacağı Diyarbakır yarış sezonunda, 67’si Arap, 68’i İngilizlere olmak üzere toplam 135 koşu planlandı.

4 Eylül‘de gerçekleşecek sezonun ilk gününde Jandarma Koşusu’nun yapılacağı yarış sezonu içerisinde, Eylül ayı ve 14 Ekim’e kadar Salı ve Pazar günleri, 16 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında Salı günü, 15 Kasım ile 13 Aralık tarihleri arasında ise Perşembe günleri yarış yapılacaktır. 2018 yılında Diyarbakır’daki yarış heyecanı 13 Aralık günü sona erecek.

Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek açılış gününe, Diyarbakır Protokolü’nün yanı sıra medya mensupları ve vatandaşlar katılacak. İlk gün koşularında Jandarma Kupası Koşusu gerçekleştirilecek.

Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali Koşusu’nun 7.’si gerçekleştirilecek

21 yarış programının yer aldığı Diyarbakır Hipodromu sezon içerisinde birbirinden önemli koşular da yer alıyor. Diyarbakır karpuzunu tanıtmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Koşusu da 18 Eylül Salı günü yapılacak. Sezon içerisindeki bir diğer önemli koşulardan Vali Koşusu 16 Ekim’de, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu 15 Kasım’da, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Koşusu ise sezonun son günü olan 13 Aralık’ta yapılacak.

Eylül ayında yarış günleri değişti

Yeni başlayacak Diyarbakır yarış sezonu ile kısa bir ara verilen Adana yarışlarının tekrar başlayacak olması nedeniyle Eylül ayındaki yurtiçi yarışlarında da değişiklik oldu. Buna göre Eylül ayında pazartesi günleri Bursa ile Adana (gece), Salı Diyarbakır ve Kocaeli (gece), Çarşamba İstanbul ve Elazığ (gece), Perşembe Ankara ve İzmir (gece), Cuma Bursa ve İstanbul (gece), Cumartesi Ankara ve İzmir (gece), Pazar günleri ise gündüz İstanbul ile Diyarbakır ve gece Adana yarışları yapılacaktır. 

]]>