Spread the love

26 Temmuz Perşembe akşamı TSİ 20:35’de İrlanda’nın Leopardstown Hipodromu’nda kulübümüz adına Jockey Club of Turkey Silver Flash Stakes (Açık – G3) gerçekleştirildi. Potansiyeli yüksek 2 yaşlı dişi İngiliz taylarını bir araya getiren koşuyu bu yıl Anthony ve Sonia Rogers’ın sahibi olduğu, Patrick J. Prandergast’ın antrenesindeki SKITTER SCATTER (Scat Daddy – Dane Street / Street Cry) isimli dişi tay,  jokeyi Ronan Patrick Whelan ile kazanmayı başardı.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen İrlanda’daki TJK Koşusu’nda 2 yaşlı 6 dişi İngiliz tayı start aldı. 35.400 Euro birincilik ikramiyeli koşunun ikincisi son startını bu pistte kazanan MORAVIA (Siyouni-Demeanour/Giant’s Causeway) olurken, 2013 yılında 6 Milyon Euro’luk rekor bedelle alınan G1 galibi kısrak Chicquita’nın tayı SECRET THOUGHTS (War Front-Chicquita/Montjeu) üçüncü, ilk kez bir Grup yarışta start alan SPARKLE’N’JOY (Sepoy-Silent Secret/Dubai Destination) ise dördüncü oldu.

Kazanan SKITTER SCATTER için koşunun bitiriş derecesi 1.31.24 olurken, farklar 1 ½ Boy-1 ¼ Boy-Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın ilgilerine ve jokeyine ödüllerini, Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi.

Mart ayında yarış hayatına başlayıp, ilk iki startını kum pistte alan ve birini kazanan SKITTER SCATTER, akabinde Naas’ta katıldığı Listed koşuyu üçüncü olarak tamamladı. 1 Temmuz günü Curragh’da G3 Grangecon Stud Stakes’te start alan ve kazanan So Perfect’in ½ Boy gerisinde ikinci kalan Skitter Scatter, G3 TJK Koşusu ile birlikte kariyerinin 5. startında 2. birinciliğine ulaşmış oldu.

http://medya.tjk.org/haberftp/2018/TJK26072018.mp4   ]]>