Spread the love
Türkiye Jokey Kulübü tarafından apranti eğitim için yeni öğrencilerin alımına başlanıldı. 

Yetenekli Jokeyleri yarışçılık sektörüne kazandıran Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, prestijli bir meslek ve güzel bir gelecek sahibi olmak isteyen gençleri bekliyor.

Apranti Eğitim Merkezi iki yıl süreli ve yatılı olup, bu süre içerisinde kursiyerlerimizin tüm eğitim masrafları, Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanmaktadır. 

Türkiye Jokey Kulübünün yayımladığı duyuruya göre öğrenci adaylarının belirlenen sürelerde başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Başvuru için gerekli olan şartları taşıyan adaylar, ebeveynleri/vasileri ile birlikte başvuru merkezlerinde “Kursiyer Ön Kayıt Formu” nu doldurarak, gerekli evraklar ile birlikte başvuru merkezlerine teslim edeceklerdir. Ön eleme sonucu uygun bulunan adaylar Eylül ayı içerisinde yazılı sınav (İlköğretim konularını kapsayan), sözlü sınav (mülakat ve beden eğitimi sınavı) yapılmak üzere velisi/vasisi ile birlikte Apranti Eğitim Merkezi’ne davet edilecektir.

Başvurular; aşağıda isimleri belirtilen başvuru merkezlerine 05 Temmuz – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne hafta içi, diğer başvuru merkezlerine ise haftanın her günü, 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

BAŞVURU MERKEZLERİ


*
Adana Yeşiloba Hipodromu

*Ankara 75. Yıl Hipodromu

*Bursa Osmangazi Hipodromu

*Diyarbakır Hipodromu

*Elazığ Hipodromu

*İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi

*İzmir Şirinyer Hipodromu

*Kocaeli Kartepe Hipodromu

*Şanlıurfa Hipodromu

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN ŞARTLAR
  • İlköğretimin 2.kademesini (ikinci 4 yıllık kısmını) tamamlamış olmak ve/veya 3.kademede (üçüncü 4 yıllık kısımda) öğrenci olmak (2.kademeyi ortaokulu bitirmiş olan adayların kursiyerliklerinin kesinleşmesi halinde, 3.kademeye (açık lise’ye) kayıt yaptırmaları zorunludur.)
  • Onyedi yaşından gün almamış olmak
  • Otuzbeş – kırkbeş kg. arasında bulunmak
  • Boy uzunluğu 130 – 155 cm. arasında olmak
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
  • Ön Kayıt Formu (Başvuru Merkezlerinden temin edilecektir)
  • İki adet vesikalık resim (4,5 cm x 6 cm boyutlarında)
  • Bir adet fotoğraflı nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İlköğretimin 2.kademesini (ikinci 4 yıllık kısmını) tamamlamış olduğuna dair noter onaylı belge ve/veya ortaöğretimde (lise’de) öğrenci olduğuna dair öğrenci belgesinin aslı
]]>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir