Spread the love

Mazda Jinba Ittai Cup 2018 Engel Atlama Binicilik Yarışmaları’nın finali dün yapıldı. Kemer Country Atlı Spor Kulübü’ndeki organizasyonda dereceye girenler kupalarını alırken, törenin ardından düzenlenen barbekü partisinde sporcular yorgunluk attı.

Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde 24-25 Şubat tarihlerinde yapılan ilk ayakla başlayan ve binicilerin gösterdiği yoğun ilgiyle devam eden Mazda Jinba Ittai Cup 2018 Engel Atlama Binicilik Yarışmaları dün yapılan büyük final ile sona erdi.

İsmini ve ilhamını, Mazda’nın otomobillerinde yakalamayı kendisine en öncelikli hedef olarak belirlediği, “at ve binicisinin benzersiz bir uyum içinde, aynı varlıkmışçasına hareket etmeleri” anlamına gelen Jinba Ittai kavramından alan Mazda Jinba Ittai Cup 2018 Engel Atlama Binicilik Yarışmaları, Mazda’nın kökenlerine verdiği önemi ifade ediyor. 

Türkiye’nin en iyi 140 at ve binicisinin katıldığı yarışmalar, Yıldızlar, Gençler ve Genç Yetişkin ve Yetişkinler olmak üzere dört ayrı kategoride düzenleniyor. Yarışmalarda her kategorinin birincilerine Mazda Türkiye tarafından verilecek özel ödülün yanı sıra ilk beş dereceyi alan yarışmacılar para ödüllerinin sahibi oldu.

Binicilik severlerin merakla beklediği iş ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de katıldığı yarışmalarda izleyiciler ayrıca, Mazda tarafından kurulan stantta Mazda modellerini inceleyerek test sürüşü yapma imkanı buldu. 

Dört kategoride gerçekleşen yarışmaların sonunda Mazda Türkiye tarafından duzenlenen partiyle biniciler turnuvanın yorgunluğunu attı. DJ Tankut Karakut ve Tenor Ünüşan Kuloğlu’nun eşlik ettiği müzik şöleni ile birlikte yapılan barbekü partisi tüm katılımcılara güzel bir final sundu.

]]>