Spread the love

27 Nisan Cuma gündüz Bursa Osmangazi, gece ise İstanbul Veliefendi Hipodromu, heyecan dolu bir yarış gününe daha ev sahipliği yapacak.

Veliefendi Hipodromu’nda, 3 yaşlı İngilizler 92. Gazi Koşusu provalarından dişi taylara mahsus Nadas ve erkek taylara mahsus Cihangir koşularında mücadele edecek. 4+ yaşlı safkan İngiliz atları ise merhum Asli ÜyemizAtilla Midillili adına düzenlenecek koşuda start alacak.

Osmangazi Hipodromu’nda ise 4+ yaşlı safkan İngiliz atları Karagöz Hacivat Koşusu’nda birincilik mücadelesi verecekler.

CİHANGİR KOŞUSU (KV – 8)

Veliefendi Hipodromu’nda saat 19.30’da başlayacak koşuda 3 yaşlı safkan İngiliz erkek tayları Gazi Koşusu provalarından Cihangir Koşusu’nda piste çıkacaklar. Çim pistte 1600 metre olarak koşulacak yarışta 7 safkan start alacak. 80.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya CANGUVEN, COGENERATION, GANANDO SOLO, HEP BERABER, KAYNARCA, OVER A SHILLING ve PROXY isimli taylar katılıyor. [ninja_form id=2]

Veliefendi Hipodromu’nda gecenin son koşusunu oluşturan Nadas Koşusu’nda bu sefer dişi safkanlar Gazi Koşusu provasını yapacaklar. Birincilik ikramiyesi 94.000 TL olan koşu, çim pistte 1600 metre mesafeli olarak gerçekleştirilecek olup startı saat 21.30’da verilecek. 3 yaşlı safkan İngiliz dişi taylarına mahsus koşuda AVRUPA GÜZELİ, BOLD MAGIC, CERENSEL, CRAZY CHICK, FIREY ATES, KARABİBERİM, MAGIC TAYLOR, MISS PLANET, NOISY, PERİ LİNA, RIVER GIRL, ROYAL GIRL, RUN FOR DERYA, SILVER COIN, ŞEKER HANIM ve TOMİRİS isimli 16 safkan birincilik için piste çıkacak.

ATİLLA MİDİLLİLİ KOŞUSU (KV-8)

Başarılı 4+ İngiliz atları merhum Asli Üyemiz Atilla Midillili adına düzenlenen koşuda start alacak. Sentetik pistte 1400 metre mesafede gerçekleşecek koşuya 5 safkan katılacak. Saat 20.00’da başlayacak koşunun birincilik ikramiyesi 80.000 TL olarak belirlendi. Koşuya katılacak safkanlar ise şunlar; IMPULSIVE, MY ROYAL SUN, BIG BROWN, MY BILLIONAIRE ve PRINCE OF THESOUTH.

]]>