Spread the love

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuza armağan ettiği milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına düzenlenen 23 Nisan Koşusu, 20 Nisan Cuma gecesi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. Sezonun önemli Arap yarışlarından biri olan bu koşuya 4+ yaşlı 11 safkan Arap atı katıldı. 7 koşulu programın Vural C. Çakım Koşusu ile birlikte bir diğer kupalı mücadelesi olan (Açık – G3 / DHÖ) koşu 1400 metre çim pistte yapıldı. Yarışa 1,5 boy geç başlamasına rağmen son metrelerde yaptığı ataklarla, Z. Ahsen Kurum’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu ABUŞ (Dayıbey – Ahunaz / Alkuruş.13) jokeyi Uğur Polat idaresinde, koşudan birincilikle ayrılmayı başardı. [ninja_form id=2] 145.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen koşuda son metrelere ABUŞ ile başa baş giren BATMANASLANI (Tamerinoğlu – Kırsultan / Demirkır) jokeyi Tolga Yıldız’la ikinci olmayı başarırken, 2017 yılı G1 TBMM Koşusu galibi CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel.2 / Tunca) jokeyi Halis Karataş’la üçüncü, PATRONİÇE (Turbo – Bahtınur / Umutbey) de jokeyi Alaattin Küründük ile dördüncü oldu. Yarış hayatının 50. startında 17. birinciliğini elde eden al erkek safkan ABUŞ için bitiriş derecesi 1.31.20 olurken, farklar Boyun – 3,5 Boy – 2 Boy şeklinde oluştu.

Saat 20.00’deki koşunun ardından Winner Circle’da gerçekleşen kupa töreninde koşuyu kazanan atın sahibi, Kulübümüz Asli Üyesi Zekeriya Ahsen Kurum’a kupasını, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Yücetürk verdi.

Törene Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Göktürk, İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Kulübümüz Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Genel Müdür Tuncel Aydın, Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk ve Mustafa Zıypak ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldılar.

Ayrıca 23 Nisan Koşusu vesilesiyle, Yılmaz Köksal Sanat Merkezi öğrencileri saat 19.45’te şeref tribününde vals gösterisi sergilediler.

 ]]>