Spread the love

Çinli binici Zhao Zhiwen geçtiğimiz hafta Pekin’de düzenlenen Longines FEI Dünya Kupası Engel Atlama Çin Ligi’nin birincisi oldu.

Zhao Zhiwen Longines FEI Dünya Kupası  Çin Ligi’nin galibi

Çinli binici Zhao Zhiwen geçtiğimiz hafta Pekin’de düzenlenen Longines FEI Dünya Kupası Engel Atlama  Çin Ligi’nin birincisi oldu.

Çinli binici Zhao Zhiwen geçtiğimiz hafta Pekin’de düzenlenen Longines FEI Dünya Kupası Engel Atlama  Çin Ligi’nin birincisi oldu. Üçayaktan oluşan ve üçüncüsü koşulan ligde elde ettiği bu başarıyla gelecek sene İsveç’in Gothenburg kentinde düzenlenecek Dünya Kupası Finali’ne katılmaya da hak kazandı.

 Çarşamba günükoşulan ve 30.000 Euro ikramiyeli müsabakada Zhiwen hem Asyalıhem de Uluslararasıseviyede binicileri geride bıraktı. Ev sahibi birçok isim  Güney Kore,  Tayvan ve Hong Kong’dan gelen biniciler karşısında kendilerine ödünçverilen atlarla koştular. Chaoyang Park’taki mücadelede 24 binicidek sadece ikisi baraj hakkıelde etti. Longines LA Masters’ta ikinci olduktan sonra Çin’e gelen dünya bir numarası Scott Brash baraja kalmayıbaşaramadı. Geçen sene bu yarışta galip gelen HollandalıMaikel van der Vleuten de baraj koşma hakkınıelde edemedi.

 

Bolero isimli atına binen Zhiwen yurttaşıLiu Tongyan ile mücadele etti. Baraja ilk sırada başlayan Zhiwen hatasız bir parkur çıkarttıama 42:96 saniye ona 4 zaman cezasına mal oldu. İkinci katılan Tongyan, Ku Bu Qi ile yurttaşından daha iyi sonuca ulaşamayacağınıanlayınca ikinciliğe razıolardu ve parkuru terk etti. BelçikalıVincent Lambrecht dört cezalıbiniciler arasında en hızlızamanıyaptığıiçin üçüncüsırada yer aldı.  Van der Vleuten altıncıolurken, Scott Brash on birinci sırada yer aldı. Zhiwen bu başarısıylAÇin ligi sıralamasında Hong Konglu binici Patrick Lam’den liderliği ele geçirmişoldu.

Dünya KupasıÇin Ligi Sonuçları:

1. Zhao Zhiwen  Çin 43

2. Patrick Lam  Hong Kong 40

3. Liu Tongyan  Çin 36

4. Raena Leung  Hong Kong 34

5. Bianba ciren  Çin 34

6. LI Zhenqiang  Çin 29

7. Han John Zhuangzhuang  Çin 28

8. Huang Zuping  Çin 27

9. Datie Ha  Çin 26

10. Rima Da  Çin 24

 EuroSport.com
]]>