Spread the love

Ünlü binici Reiner Klimke’nin kızı olan Ingrid Klimke, babasının izinden gittiği muhteşem kariyerine bir başarı daha ekledi.

Ünlübinici Reiner Klimke’nin kızıolan Ingrid Klimke, babasının izinden gittiği muhteşem kariyerine bir başarıdaha ekledi. Babasıgibi ÜçGünlük Yarışma disiplininde yarışan Klimke, atlarıyla uyguladığıyöntemin şüphe götürmediğini bir kez daha kanıtladı. Klasik yöntem dışında doğal atçılığa da önem veren binici, ilk defa kendi izleyicisi önünde muhteşem bir FEI Classics yarışında birinci oldu.

Heyecan verici bir engel atlama finalden sonra atıFRH Escada JS ile Yeni ZelandalıJonelle Price’ıgeride bırakmayıbaşardı. Klimke sahaya girdiği anda Price karşısında tek bir zaman cezasıyapma hakkıbile olmadığınıbiliyordu. Faerie Dianimo’nın tayıolan 10 yaşındaki atımükemmel bir parkur çıkartarak Klimke’nin işini kolaylaştırdı. Bir diğer Alman binici Michael Jung ise LA Bioesthetique Sam FBW ile üçüncüolurken, AvustralyalıChristopher Burton atı Graf Libert ile dördüncüoldu.

Yeni ZelandalıSir Mark Todd, NZB Campino ile beşinci sırada yer alırken engelli arazi yarışından sonra ilk beşte bir değişiklik olmadı. Parkur tasarımcısıHeiko Wahler’in zamanınıoldukça kısa tuttuğu parkurda ileri bir binişgerektiren parkuru bitirmeyi başaran 25 çiftten 12’si zaman cezasıaldı.

Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya alan HollandalıTim Lips atı Bayro ile hatasız bir parkur çıkardıve engel atlama sonrasında yedinci sıraya yükseldi. Dünya Şampiyonu olan Almanya takımının üyelerinden Dirk Schrade ve atıHop and Skip da sekizinciliği elde etti.

 

Sonuçlar:

1. Ingrid Klimke (Almanya) 32.7

2. Jonelle Fiyatı(Yeni Zelanda) 32.8

3. Michael Jung (Almanya) 34.2

4. Christopher Burton (Avustralya) 36.4

5. Sir Mark Todd (Yeni Zelanda) 36.5

6. Clark Montgomery (ABD) 37.5

7. Tim Lips (Hollanda) 43.2

8. Dirk Schrade (Almanya) 44.4

9. Niklas Bschorer (Almanya) 44.7

10. Rebecca Howard (Kanada) 47.5

Genel Klasman:

1. Ingrid Klimke (Almanya) 42 puan

2. Michael Jung (Almanya) 25

3. William Fox-Pitt (Büyük Britanya) 23

4. Jonelle Fiyatı(Yeni Zelanda) 20

5. Jessica Manson (Avustralya) 15

6. Sir Mark Todd (Yeni Zelanda) 14

7. Tim Fiyatı(Yeni Zelanda) 12

8. Andreas Dibowski (Almanya) 12

9. Megan Jones (Avustralya) 12

10. Jock Paget (Yeni Zelanda) 10

]]>