Spread the love

Büyükşehir Belediyesi Kentpark At Bakım Binicilik tesislerinde ‘At Hobi Binişleri’ başladı.

Haflinger, Pony ve yerli cins atlarla yapılacak binişlere 4 yaşından büyük, fiziki koşulları uygun Eskişehirliler katılabilecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark’ta bulunan At Bakım ve Binicilik tesislerinde, çocukların at binme coşkusu başladı. Çocuklar höbi binişlerini, at eğiticileri eşliğinde gerçekleştiriyorlar.

Kentpark içindeki parkurda başlayan at hobi binişleri Pazartesi günleri hariç hava durumunun elverişli olduğu haftanın diğer günlerinde sabah saat :10.00 – 12.00, öğleden sonra 15.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacak. At binişlerine 4 yaş ve üzeri fiziki yapıları uygun herkes katılabilir. Biniş öncesi güvenlik önlemi için koruyucu yelek ve koruyucu başlık togları takılan Beren Üstün, Alper Öztürk ve Çağatay Akdoğan eğiticiler eşliğinde yaptıkları binişlerde oldukça mutlu dakikalar yaşadı. İlk gün 16 yaşındaki ‘Süslü’ isimli Avusturya kökenli Haflinger cinsi 1.50 metre boyundaki atla binişler gerçekleştirildi.

 

Hayvanat Bahçesi yetkilileri, at hobi binişlerine toplu olarak katılmak isteyen grupların, 0222 300 00 66 numaralı telefonla randevu almaları gerektiğini belirttiler.

 
]]>