Spread the love

Sapanca İlçesi’nde bu yıl 6’ncı düzenlenen Sapanca Mahalli At Yarışları büyük ilgi gördü. Dereceye giren atların jokeyleri kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Sapanca Belediyesi ile Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği (SAYDER) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen şenlikte, at yarışlarının yanı sıra çeşitli eğlenceler ve karakucak güreşleri yapıldı.

Türkiye Jokey Kulübünce (TJK) kurulan Pony Club’ün çocuklarla buluştuğu şenlikte, Arap 3 boy, İngiliz 2 boy, Rahvan 1 boy ve Dörtnal 1 boy kategorilerinde koşular düzenlendi.

Sapanca Belediyesi, Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği, (SAYDER) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları 2 gün sürdü. Yarışlar öncesi Karadenizli ses sanatçısı Kont Adnan sevilen şarkılarını söyledi. Kurtköy Hipodromu’nda yapılan Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları’nın ilk gün ki programında Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından kurulan ve tüm Türkiye’yi gezen Pony Club çocuklarla buluştu. Etkinliklerin ikinci gününde Karakucak güreşleri yapıldı. Ardından Mahalli At Yarışları, Arap 3 boy, İngiliz 2 boy, Rahvan 1 boy ve Dörtnal 1 boy yarışlarında atlar kıyasıya yarıştı. Yarışların ardından dereceye giren atların jokeyleri protokol üyeleri tarafından kupa ve madalya ile ödüllendirildi. ]]>