Spread the love

Diş sağlığı ve diş hastalıkları konusunda Avrupa’nın önde gelen diş hekimlerinden biri olan Olivier Gilot, Türkiye Jokey Kulübü’nün davetlisi olarak, seminer vermek üzere ülkemize geliyor.

“Diş hastalıkları atlarda yaygın olarak görülen sağlık problemlerinden biridir. Diş kayıplarının en önemli nedeni olan diş hastalıkları, yaygın tıbbi problemlerin üçte birini oluşturmaktadır.

Dişler, sindirim sisteminin başlangıcında bulunurlar. Dişlerde ortaya çıkan problemler, diğer hayvanlarda olduğu gibi atlarda da alınan gıdaların yeteri kadar sindirilememesine, yemden yararlanmanın düşmesine ve sindirim sistemi bozukluklarına yol açmaktadır. Ayrıca diş hastalığı bulunan atların sevk ve idaresi oldukça zordur. Özellikle yarış atlarında görülen düşük performans, diş bakımının ihmal edilmesinin doğrudan bir sonucudur. ” Diş hekimi Olivier Gilot, atlarda diş sağlığını korumak için yapılması gerekenlerin yanında hastalıkların nedenleri, ortaya çıkma mekanizmaları ve temel patoloji üzerine bilgiler aktaracaktır. OLIVIER GILOT’NUN VELİEFENDİ PROGRAMI   Olivier Gilot, 31 Temmuz – 02 Ağustos, tarihleri arasında sabah 10:00’dan itibaren, Apranti Eğitim Merkezi, Tay Satış Merkezi’nde teorik bilgiler paylaşacak ve ardından diş problemi olan atlar üzerinde uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecektir.   Diş problemi olan atlarını çalışmaya dahil etmek isteyen antrenör ve at sahiplerimizin irtibat bilgilerini ve atlarının isimlerini en geç 29 Temmuz Cumartesi gününe kadar iad@tjk.org adresine mail göndererek bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı sayıda at üzerinde çalışma gerçekleştirilebileceğinden, seminere katılacak atlar, talep sırasına göre seçilecektir.   Seminer izleyicilere açık olarak gerçekleştirilecek olup, tüm at sahibi, antrenör ve seyislerimiz davetlidir.   Olivier Gilot tarafından verilecek seminerin tarih ve saatleri şu şekildedir: 31 Temmuz Pazartesi: 10:00 – 12.00 Temel At Dişçiliği Sunumu 13:00 – 17:00 Diş Problemi Olan Atlar Üzerinde Uygulamalı Çalışma 01 Ağustos Salı: 10:00 – 12.00 Temel Patoloji Sunumu 13:00 – 17:00 Diş Problemi Olan Atlar Üzerinde Uygulamalı Çalışma 02 Ağustos Çarşamba: 10:00 – 12.00 Ekipman Kullanımı Sunumu 13:00 – 17:00 Diş Problemi Olan Atlar Üzerinde Uygulamalı Çalışma  ]]>