Spread the love

Saf kan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği tarafından geleneksel hale gelen ve 10 kategoride; 2016 yılına ait “Grup Koşu” performansı, Saf kan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, At Yarışı Yazarları Derneği ve yarış severlerin www.karayelodulleri.com internet sitesinden kullandıkları oylarla  belirlendiği ”KARAYEL ÖDÜLLERİ23 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Ödül törenine Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Saf kan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği 2. Başkanı Turgay Kop, At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Köstem, At sahipleri, antrenörler, basın mensupları ve yarış severler katıldı.

Saf kan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar’ın ve TJK Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

Yılın 2 Yaşlı Dişi Atı : WANETA

Başarılı safkanın sahibi TJK Asli Üyesi Murat Kadaifçioğlu’na ödülünü, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği 2. Başkanı Ethem Murat Kesebirverdi.

 

Yılın 2 Yaşlı Erkek Atı : PIANO SONATA

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Binbaşıoğlu, safkanın sahibi Oğuz Yalçın’a ödülünü verdi.

Yılın 3 Yaşlı Dişi Atı : TENERIFE SONG  

Kurt ekürisi adına Mehmet Kaan Kurt’a ödülünü, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi.

   

Yılın 3 Yaşlı Erkek Atı : GRAYSTORM

Şampiyon safkanın sahibi Ahmet Güzelocak ödülünü, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin elinden aldı.

 

Yılın 4 YK Kısrağı : TATVAN İNCİSİ

Gülnur Gülerce adına Engin Bekiroğulları’na ödülünü, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Kızılca verdi.

Yılın 4 YK Erkek Atı : FLY BY ME

Barış Kaya’ya ödülünü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği 2. Başkanı Turgay Kop verdi.

Yılın Sprinter Atı : BALLIKAYA

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği eski Başkanı ve TJK Asli Üyesi Levent Sarıkaya’ya ödülünü, At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem verdi.

 

Yılın Miler Atı : YILDIRIMBEY

Yıldırım ekürisi adına Emrah Bıkım’a ödülünü, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Genel Sekreteri Emir Alkaş verdi.

Yılın Stayer Atı : FLY BY ME

Barış Kaya’ya günün ikinci ödülünü, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Şeref Somtürk verdi.

Bu 9 kategorinin dışında verilen olan ”2016 YILIN ATI’‘ ödülünü ise 90. Gazi Koşusu galibi GRAYSTORM kazandı. Ahmet Güzelocak’a ödülünü Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar verdi.

]]>