Spread the love

14 Şubat Salı günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı, at sahibi ve yetiştirici Remazan Kaya toprağa verildi. Merhumun cenazesi, 16 Şubat Perşembe günü Şanlıurfa Karaköprü ilçesine bağlı Yukarı Göbekli Köyü’ne götürülerek kılınan öğle namazının ardından, Köy Mezarlığı’na defnedildi.

Veliefendi Hipodromu’nda tören gerçekleşti

Merhum Remazan Kaya için 15 Şubat Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bir tören düzenlendi. Törende konuşan, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci şunları söyledi “Atçılık camiamızın kıymetli mensupları; aramızdan zamansız ayrılan, örnek bir atçı Remazan Kaya’nın vefatından dolayı çok üzgünüm. Kaya ailesinin üst üste yaşadığı bu acılar, hepimizin ortak acısıdır. Remazan Kaya Dernek Başkanı olarak, tüm hayatını atçılıkla mücadele ederek geçirmiş bir insandı. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum, hepimizin başı sağolsun”

Aile adına jokey kardeşi Selim Kaya da bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Törene, Kaya Ailesi’nin yanı sıra TJK Yönetim Kurulu, TJK Asli Üyeleri, TJK Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcıları, Atçılık Dernekleri temsilcileri, at sahipleri, antrenörler, jokeyler, seyisler, TJK çalışanları ve sevenleri katıldı.

 

Remazan Kaya’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine, atçılık camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

]]>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir