Spread the love

Dünyada At Bakanlığı bulunan tek ülke olan Türkmenistan, 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Uluslararası Türkmen Atı ve Dünya At Yetiştirme Sanatı Bilimsel Konferansı ve Fuarı düzenliyor.  

Bu yıl 9’uncusu gerçekleşecek fuarda at ve at binicileri için özel eşyalar üreten firmaların temsilcileri ile atlar konusunda çalışma yapan akademisyenler buluşacak. Türkmenistan’ın Ankara Büyük elçiliği tarafından Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Türkmenistan İş Konseyi’ne gönderilen davet yazısında, IX. Uluslararası Türkmen Atı ve Dünya At Yetiştirme Sanatı Bilimsel Konferansı ve Fuarı’nın, Aşkabat’ta gerçekleştirileceği, aynı tarihlerde Uluslararası Ahal Teke At Yetiştiriciler Birliği Olağan Toplantısı’nın da yapılacağı belirtildi.

Türkmenistan makamlarının davetini DEİK üyelerine ileten Türkiye Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, yapılacak başvurularının Türkmen makamlarınca değerlendirileceğini açıkladı. Halil Avcı, bazı katılımcıların ekonomi sınıfı uluslararası uçak biletleri, 25 Nisan-1 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki konaklamaları ve yemek masraflarının karşılanacağını kaydetti.

]]>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir