Spread the love

______________________________

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan’dan açıklama yayınlandı. 30 Ocak Pazartesi günü tarihli açıklamada yeni yapılan düzenleme hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Türkiye Varlık Fonu yazılı bildirisi 

Atçılık camiasının saygıdeğer ilgilileri,

Bildiğiniz üzere, 680 sayılı KHK ile, “Yurt içinde at yarışları düzenleme, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen at yarışları üzerine, yurt içinden ve yurt dışından müşterek bahis kabul etme hak ve yetkilerine ilişkin lisans” hakkı Türkiye Varlık Fonu’na devredildi. Kararın Türkiye ve camiamız için hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu vesile ile konu hakkında bazı noktaları aydınlatmak isterim.

Türkiye Varlık Fonu, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlıklarına değer katmak amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk atçılığının gelişmesine yönelik koyduğu vizyon, Türkiye Varlık Fonu olarak bizim de vizyonumuzdur.

Önümüzdeki günlerde, sizlerle birlikte başlatacağımız diyaloglarda bu vizyonu hayata geçirmek için yapmamız gerekenleri konuşmaya başlayacağız. Sektörün önündeki fırsatları anlamak ve bunlar için Türkiye Varlık Fonu olarak üzerimize düşenleri bir an önce öğrenmek istiyoruz.

Atçılığın ata sporumuz olarak öneminin farkındayız. Türkiye Varlık Fonu olarak var gücümüzle atçılığın gelişmesi, ekonomiye katkısının arttırılması, Türk atçılığının uluslararası arenada daha fazla görünür olması yönünde yapılacak tüm faaliyetlerde sektörle dirsek dirseğe çalışmaya devam edeceğimizi belirtir, bu vesileyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

    ]]>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir